Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) na warsztaty artystyczne z cyklu "Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa". To już piętnasta edycja tego cyklu, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki w sposób dla nich zrozumiały i naturalny. Korzystając z własnych spostrzeżeń, pomysłów, odkryć i eksperymentów dzieci mają podążyć w głąb świata muzyki, poznać prawa rządzące dźwiękami. W programie: minikoncerty, poznawanie instrumentów, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty plastyczne. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty, od października do czerwca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Najbliższe terminy warsztatów podawane są zawsze w zakładce SALON MUZYCZNY 

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty artystyczne z cyklu "Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa". To już piętnasta edycja tego cyklu, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki w sposób dla nich zrozumiały i naturalny. Korzystając z własnych spostrzeżeń, pomysłów, odkryć i eksperymentów dzieci mają podążyć w głąb świata muzyki, poznać prawa rządzące dźwiękami. W programie: minikoncerty, poznawanie instrumentów, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty plastyczne. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty, od października do czerwca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację. Opłata uczestnika - 30 zł za zajęcia, opłata rodziców/opiekunów - 5 zł od osoby

 
#poznanwspiera

18 stycznia minęło 76 lat od śmierci Feliksa Nowowiejskiego. W związku z tym w niedzielę 30 stycznia o g. 18.00 w Kościele p.w. Św. Wojciecha zostanie odprawiona Msza Święta za duszę Ś.P. Feliksa Nowowiejskiego, a po niej nastąpi złożenie kwiatów w Krypcie Zasłużonych Wielkopolan. Przy organach zasiądzie Dominik Kaczmarek. Serdecznie zapraszamy.

18 stycznia minęło 76 lat od śmierci Feliksa Nowowiejskiego. W związku z tym w niedzielę 30 stycznia o g. 18.00 w Kościele p.w. Św. Wojciecha zostanie odprawiona Msza Święta za duszę Ś.P. Feliksa Nowowiejskiego, a po niej nastąpi złożenie kwiatów w Krypcie Zasłużonych Wielkopolan. Przy organach zasiądzie Dominik Kaczmarek. Serdecznie zapraszamy.

Przedstawiamy Państwu pierwszą kompleksową internetową bazę wiedzy o życiu i  twórczości Feliksa Nowowiejskiego ­ wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i wirtuoza organów.

Strona powstaje z okazji uchwalonego przez Sejm Roku Feliksa Nowowiejskiego i dwóch rocznic 2016/2017 ­ 70. rocznicy śmierci oraz 140. rocznicy urodzin kompozytora.

W kolejnych miesiącach (do grudnia 2017 roku) baza będzie dynamicznie rozbudowywana. Docelowo zawierać ma szczegółowe i zweryfikowane źródłowo informacje dotyczące życia i twórczości Feliksa Nowowiejskiego, polecane materiały multimedialne, aktualizowane spisy ważnych pozycji bibliograficznych oraz aktualności dotyczące wydarzeń związanych z postacią Feliksa Nowowiejskiego.

Bazę wiedzy o kompozytorze dodatkowo uatrakcyjnią cenne materiały źródłowe oraz liczne zdjęcia i dokumenty z rodzinnego archiwum Nowowiejskich, zdigitalizowane w ramach projektu „Cyryl”.

Już niedługo obejrzeć będzie można na stronie materiały opracowywane aktualnie w ramach 6. edycji programu "Muzyczne białe plamy", m. in. wystawę multimedialną (z audiodeskrypcją) i publikowany po raz pierwszy pełen spis utworów Feliksa Nowowiejskiego.

Stroną administruje Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego. To gwarancja rzetelności informacji i systematycznej aktualizacji strony.

Internetowa baza wiedzy powstaje w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powstanie strony dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś”

imit Ministerstwo Kultury Feliks Nowowiejski2017 Miasto Poznań

Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego

© Nowowiejski.pl 2024   Polityka Prywatności
Design i wykonanie: Solmedia Poznań
tekst

Zwracamy się z apelem o zgłaszanie i przekazywanie dokumentów związanych z aktywnością artystyczną, naukową i organizacyjną Feliksa Nowowiejskiego, a pozostających w zbiorach prywatnych.

Będziemy bardzo zobowiązani za wypożyczenie dokumentów w celu ich skatalogowania oraz za wyrażenie zgody na włączenie niektórych materiałów w oryginale do zbiorów Archiwum Salonu Muzycznego.

Jeżeli będzie taka potrzeba Archiwum sporządzi kopię cyfrową dla darczyńcy.

Cenne byłyby nie tylko fotografie, korespondencja, prasa, druki ulotne, pocztówki, nagrania dźwiękowe, filmy, ale również wspomnienia, zapiski oraz inne ciekawostki. Pozyskane tą drogą dokumenty w znaczący sposób poszerzą i wzbogacą archiwalia kompozytora; będą też mogły być udostępniane w celu ich naukowego opracowania a najciekawsze z nich będą wykorzystywane w przyszłości przy organizowanych wystawach oraz wydawnictwach źródłowych.

Informacja o darczyńcach, za ich zgodą, zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Jesteśmy przekonani, iż każda opowieść, wspomnienie, pamiątka – poszczególnych osób i rodzin pomogą przybliżyć przeszłość tak nieodległą, a ciągle tak mało znaną.

Jeżeli mają Państwo pytania lub są zainteresowani przekazaniem materiałów, prosimy o kontakt