Spis utworów

Wizja op. 32 nr 4

TYTUŁ (ang.) Vision Op. 32 No. 4
Data (1919)
Czas 4'17 (wersja II)
OBSADA vno solo-org (wersja II: vno solo-pf / skrzypce, organy (wersja II: skrzypce, fortepian)
WYDANIE Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego, Towarzystwo im F. Nowowiejskiego, Poznań 2016
NAGRANIA CD TFN 0-02, 2006 (wersja II)
UWAGI Według ustaleń W. Gawiejnowicza tytuł oryginalny: II / („Vision”). Numeracja przed tytułem może wskazywać, że kompozytor planował utwór jako część cyklu. Sygnatura DN 159 mieści też niekompletną fotokopię odpisu wcześniejszej wersji utworu. Autorstwo odpisu i jego losy są nieznane. Odpis sporządzono z autografu, jednakże fotokopia została następnie spreparowana celem wydania w wersji na skrzypce i fortepian (zob. PWM 1970, seria „Miniatury skrzypcowe nr 91”). Czas powstania fotokopii oraz wprowadzone do niej zmiany wykluczają udział kompozytora

Powstanie strony dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś”

imit Ministerstwo Kultury Feliks Nowowiejski2017 Miasto Poznań

Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego

© Nowowiejski.pl 2024   Polityka Prywatności
Design i wykonanie: Solmedia Poznań
tekst

Zwracamy się z apelem o zgłaszanie i przekazywanie dokumentów związanych z aktywnością artystyczną, naukową i organizacyjną Feliksa Nowowiejskiego, a pozostających w zbiorach prywatnych.

Będziemy bardzo zobowiązani za wypożyczenie dokumentów w celu ich skatalogowania oraz za wyrażenie zgody na włączenie niektórych materiałów w oryginale do zbiorów Archiwum Salonu Muzycznego.

Jeżeli będzie taka potrzeba Archiwum sporządzi kopię cyfrową dla darczyńcy.

Cenne byłyby nie tylko fotografie, korespondencja, prasa, druki ulotne, pocztówki, nagrania dźwiękowe, filmy, ale również wspomnienia, zapiski oraz inne ciekawostki. Pozyskane tą drogą dokumenty w znaczący sposób poszerzą i wzbogacą archiwalia kompozytora; będą też mogły być udostępniane w celu ich naukowego opracowania a najciekawsze z nich będą wykorzystywane w przyszłości przy organizowanych wystawach oraz wydawnictwach źródłowych.

Informacja o darczyńcach, za ich zgodą, zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Jesteśmy przekonani, iż każda opowieść, wspomnienie, pamiątka – poszczególnych osób i rodzin pomogą przybliżyć przeszłość tak nieodległą, a ciągle tak mało znaną.

Jeżeli mają Państwo pytania lub są zainteresowani przekazaniem materiałów, prosimy o kontakt