Z okazji przypadających w 2019 roku rocznic: 100. rocznicy przybycia Feliksa Nowowiejskiego do Poznania i  90. rocznicy Salonu Muzycznego w „Willi wśród róż”, a także 90. Rocznicy PeWuKi i Wszechsłowiańskiego Zjazdu Śpiewaczego  odbył się w Poznaniu koncert jazzowy NOWOWIEJSKI NA NOWO - autorski koncert Piotra Scholza z muzyką inspirowaną liryką wokalną Feliksa Nowowiejskiego.

29 listopada, na 15 piętrze symbolicznego dla poznaniaków miejsca „Bałtyk Tower” – w MUS Bar&view z pełną uroku panoramą „Poznań nocą”, w wykonaniu WeezDuo & Kasia Osterczy (Katarzyna Osterczy – wokal, Kuba Marciniak – saksofon tenorowy, Piotr Scholz – gitara) zabrzmiały prawykonania słynnych, ale też i nieznanych pieśni Patrona, zaaranżowanych specjalnie z tej okazji.

Koncert odbył się w ramach projektu „Nowowiejski w Poznaniu od 100 lat”, dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera i Samorządu  Województwa Wielkopolskiego oraz prywatnych darczyńców.

 

Piotr Scholz, aranżacje 2019 – nuty do pobrania:

  • Hymn do Bałtyku

partytura.pdf  vocal.pdf  tenor saxophone.pdf  guitar.pdf

  • Kołysanka op. 59 nr 1

partytura.pdf  vocal.pdf  tenor saxophone.pdf  guitar.pdf

  • Liście jesieni op. 26 nr 11

partytura.pdf  vocal.pdf  tenor saxophone.pdf  guitar.pdf

  • Pieśń miłosna op. 26 nr 5

partytura.pdf  vocal.pdf  tenor saxophone.pdf  guitar.pdf

  • Ojczyzna, Psalm 136 op. 18

partytura.pdf  vocal.pdf  tenor saxophone.pdf  guitar.pdf

  • Pieśń o Chmielu - Malowanki Ludowe op. 30

partytura.pdf  vocal.pdf  tenor saxophone.pdf  guitar.pdf

 

PIOTR SCHOLZ - dyrygent, gitarzysta, aranżer, kompozytor. Ma już na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, prowadzi działalność nagraniową, koncertową, naukową i kompozytorską. Jest aktywnym i twórczym gitarzystą. Zajmuje się prowadzeniem zespołów, big bandów. Jest autorem publikacji dotyczących problematyki prowadzenia orkiestr jazzowych. Wielokrotnie występował na jednej scenie z plejadą gwiazd muzyki jazzowej m. in.: Jeanem Luc’iem - Ponty, Williamem Lecomte, Caroline Davis, Leszkiem Możdżerem. Współpracuje  z Włodkiem Pawlikiem. Do jego autorskich projektów należą: Weezdob Collective, Piotr Scholz Sextet oraz PJPOrchestra. Do najważniejszych osiągnieć należą: Nagroda JazzPressu, Nagroda Ery Jazzu, Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej, Grand Prix Jazz nad Odrą, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Młoda Polska” oraz stypendium artystyczne Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Obecnie jest studentem studiów stacjonarnych III stopnia w dyscyplinie kompozycja w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wielokrotnie występował na jednej scenie z plejadą gwiazd muzyki jazzowej m. in.: Jeanem Luc’iem - Ponty, Stanley'em Jordanem, Williamem Lecomte, Caroline Davis, Leszkiem Możdżerem.

Powstanie strony dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś”

imit Ministerstwo Kultury Feliks Nowowiejski2017 Miasto Poznań

Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego

© Nowowiejski.pl 2024   Polityka Prywatności
Design i wykonanie: Solmedia Poznań
tekst

Zwracamy się z apelem o zgłaszanie i przekazywanie dokumentów związanych z aktywnością artystyczną, naukową i organizacyjną Feliksa Nowowiejskiego, a pozostających w zbiorach prywatnych.

Będziemy bardzo zobowiązani za wypożyczenie dokumentów w celu ich skatalogowania oraz za wyrażenie zgody na włączenie niektórych materiałów w oryginale do zbiorów Archiwum Salonu Muzycznego.

Jeżeli będzie taka potrzeba Archiwum sporządzi kopię cyfrową dla darczyńcy.

Cenne byłyby nie tylko fotografie, korespondencja, prasa, druki ulotne, pocztówki, nagrania dźwiękowe, filmy, ale również wspomnienia, zapiski oraz inne ciekawostki. Pozyskane tą drogą dokumenty w znaczący sposób poszerzą i wzbogacą archiwalia kompozytora; będą też mogły być udostępniane w celu ich naukowego opracowania a najciekawsze z nich będą wykorzystywane w przyszłości przy organizowanych wystawach oraz wydawnictwach źródłowych.

Informacja o darczyńcach, za ich zgodą, zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Jesteśmy przekonani, iż każda opowieść, wspomnienie, pamiątka – poszczególnych osób i rodzin pomogą przybliżyć przeszłość tak nieodległą, a ciągle tak mało znaną.

Jeżeli mają Państwo pytania lub są zainteresowani przekazaniem materiałów, prosimy o kontakt